კომპანია “ჯეი ენდ თი” ქონსალთინგის გუნდი გთავაზობთ სამართლებრივი შესაბამისობის, Due Diligence და კრიზისების მენეჯმენტის სერვისს, რაც გულისხმობს ჩვენი კლიენტების, არსებული ან სამომავლო ბიზნეს პარტნიორების, როგორც ფიზიკური, ასევე იურიდიული პირების შესაბამისობის კვლევას ეროვნულ და საერთაშორისო მოთხოვნებთან მიმართებით. ასევე, ბიზნესის პრობლემების მოგვარებას და კრიზისული მდგომარეობის მართვას იურისტების ჩართულობით.
Legal Due Deligence არის კომპლექსური სამართლებრივი კვლევა და შეფასება, რომელიც ტარდება მსხვილი ბიზნეს გარიგების განხორციელებამდე, მაგალითად, ინვესტირება, კომპანიის შესყიდვა, შერწმყმა. ამგვარი კვლევის მიზანია სამიზნე კომპანიასთან ან აქტივთან დაკავშირებული სამართლებრივი ვალდებულებების, რისკების, რეგულაციებთან შესაბამისობის საკითხებისა და პასუხისმგებლობების გამოვლენა, რათა მხარეებმა ზუსტად იცოდნენ, რასთან აქვთ საქმე და მიიღონ ინფორმირებული გადაწყვეტილება.
Legal Due Diligence-ის ძირითადი კომპონენტებია: კორპორაციული დოკუმენტების შესწავლა კომპანიის მფლობელობისა და სტრუქტურის დასადასტურებლად, მოქმედ კანონმდებლობასთან და რეგულაციებთან შესაბამისობის შეფასება, მიმდინარე და მოსალოდნელი სასამართლო დავების შემოწმება და ბიზნესისთვის მნიშვნელოვანი ხელშეკრულებების ანალიზი. Legal Due Diligence-ის პროცესი ხელს უწყობს კომპანიასთან დაკავშირებული პოტენციური და ფაქტობრივი რისკებისა თუ ვალდებულებების გამოვლენას.